ورود

ویژه این ماه

فیلم های آموزشی نمد دوزی

  بخش اول پکیج :
 • دوخت دندون موشی و دوخت قلب ساده و نحوه پر کردن آن
 • دوخت فیل
 • دوخت اسب آبی
 • دوخت عروسک پرنسس تپلو
 • دوخت حلقه
 • کاور جعبه دستمال کاغذی
  بخش دوم پکیج:
 • کاور سطل - لوستر- آباژور
 • پری دریایی
 • عروسک دختر روی حلقه
 • ساعت
 • جاسوزنی
ارتباط با ادمین جهت خرید : شماره تماس : 09187635673 آی دی تلگرام : @parsbano72 کانال تلگرام : Parsbanoir oir

آموزش انواع دامن در بافت

آموزش انواع دامن در بافت

نوشته شده در تاریخ : ۱۸ /۱ /۱۳۹۸توسط : parsbano

دامن  پلیسه

به اندازه دور کمر دانه سر انداخته سه سانت همه رج از زیر بافته بعد رج اول ۳ دانه از زیر به علاوه یک دانه از زیر بعلاوه ۳ دانه از زیر بعلاوه یک دانه از رو و دوباره از اول تکرار شود . رج دوم یک دانه از زیر بعلاوه ۳ دانه از زیر بعلاوه یک دانه از رو بعلاوه ۳ دانه از زیر و تکرار .

این دورج را ادامه داده و در بین هر یک از ترک ها یک دانه اضافه کرده و بعد هر پنج سانت یک بار یک دانه در بین ترک ها اضافه میکنیم تا قد دا من به اندازه دلخواه شود . پشت و روی این مدل یکی است .

دامن چهار ترک –شش ترک یا هشت ترک

اگر کمر را خواستیم کش بکشیم ۱۰ سانت گشاد تر حساب میکنیم بعد از بافت دور کمر تا ۴ سانت کش باف یا همه از زیر یا جودانه دور کمر را تقسیم بر تعداد ترک های دلخواه کرده و در این قسمت ها نخ راهنما که رنگ دیگری است وصل کرده که مشخص شود بعد از دو طرف این خط هر چهار رج دانه اضافه میشود اگر خواستید زیاد گشاد نباشد هر شش رج یا هشت رج یک بار دانه اضافه کرده فقط از قسمتی که خط ترک نشانه دارد اضافه میشود لبه دامن را میتوانید با قلاب یا مدل ابرو بادی یا طرح دلخواه ببافید و دامن را تزئین نمایید و یا لبه را چین دار ببافید و یا تور وصل کنید .

دامن کلوش لباس خورشیدی

اندازه این دامن از کمر تا پای دامن را سر انداخته هشت سانت ساده بافته بعد از پای دامن هر دورج ۱۰ دانه را نمیبافیم و بر میگردیم وقتی کل دانه ها جداشد و ۱۰ دانه ماند دوباره هر دورج ۱۰ دانه از دانه های نبافته را داخل بافت آورده تا کل دانه ها بافته شود و دوباره هشت سانت ساده بافی یا مدل میبافیم این کار را آنقدر ادامه داده تا قسمتی که کمتر است به اندازه دور کمر شود .

این بافت را برای سارافون هم میتوان بافت که در آن صورت سمتی که کمتر است به اندازه دور سینه شود و برای آن بند و دکمه گذاشته میشود . اگر به تنهایی بافت خورشیدی را ببافیم و ۸ سانت ساده بافی را نبافیم و کامل بافت خورشیدی تکرار شود میتوان یک توپ زیبا برای بچه ها بافت و اگر روی این دامن از زانو به پایین بافت خورشید انجام شود دامن ماهی خواهیم داشت .

دامن تنگ برای بزرگسالان

گشادی پای دامن را طبق الگوی اندازه گیری شده یا به دلخواه سر انداخته و تا قد باسن صاف میبافیم بعد هر چهار رج یکی کم کرده از درز پهلو ها تا قدر باسن کوچک که ۱۰ سانت شود بعد قد باسن تا کمر را با میل باریک تر بافته تا کار جمع شود ۱۰ سانت دیگر که بافته شد هر چهار رج یکی کور کرده تا کمر برسیم بعد کمر بافته و اگر خواستیم زیپ میدوزیم  با سوزن کوبلن ، کاموا و با دست میدوزیم . دانه های پشت از جلو ۱۰ دانه کمتر است .

, , ,

هنوز نظری ارائه نشده است

دیدگاهتان را بنویسید