تکنیک کار با رزین اپوکسی

0 By پارس بانو

سلام امروز با آموزش یا تکنیک کار با رزین اپوکسی خدمت شما  همراهان همیشگی پارس بانو هستیم .

چگونه رزین و هاردنر را ترکیب کنیم ؟ 

از بین دو روش اندازه گیری با ترازوی دیجیتالی و اندازه گیری با پیمانه مدرج روش اول یعنی ترازوی دیجیتالی پیشنهاد میشود چرا که کیفیت کار رزینی شما به این بستگی دارد که شما نکات بسیاری را رعایت کنید و همچنین دقت بسیار زیادی داشته باشد .

یک ظرف را برای ترکیب هاردنر و رزین روی ترازو بگزارید .

وزن ترازو را صفر کنید و هر مقداری که میخواهید رزین را داخل ظرف بریزید .

 دوباره وزن ترازو را صفر کرده و هاردنر را به مقدار مشخص بریزید حالا میتوانید آن ها را مخلوط کنید .

بعضی از هنرمندان رزین و هاردنر را در دو ظرف جداگانه میریزند و سپس آنها را در یک ظرف دیگر ترکیب میکنند بجای استفاده از ۳ ظرف بهترین روش همین روشی بود که گفتیم و بسیار دقیق میباشد.

ترکیب کردن رزین و هاردنر به صورت صحیح

نکته ای که اهمیت دارد این است که به حجم رزین و هاردنر دقت کنید اگر حجم بسیار بالایی دارند آنها را یکدفعه باهم ترکیب نکنید . از روش یک پنجم (۱/۵) استفاده کنید . یعنی اگر شما ۲۵ گرم هاردنر و ۵۰ گرم رزین دارید هر دفعه برای ترکیب ۱۰ گرم رزین بریزید و ۵ گرم هاردنر . البته هر چقدر با دقت بیشتری این کار انجام شود بهتر است .

سرعت ترکیب کردن را کند انجام دهید و حتما دقت کنید که در یک جهت همسو ترکیب را انجام دهید چرا که میتواند باعث حباب زیادی شو .

از چوب بستنی های ضخیم برای ترکیب کردن این دو استفاده کنید و تا زمانی ترکیب کردن را ادامه دهید که کاملا شفاف شود و  رد حرکت چوب بستنی باقی نماند .

چند نکته برای ترکیب رزین و هاردنر

  1. برای بهتر مخلوط شدن میتوان با سشوار از بالا هنگام ترکیب کردن گرما دهی کرد .
  2. ظرفی که رزین و هاردنر را در آن ترکیب میکنیم درون آب گرم قرار دهیم .
  3. ( دابل میکس ) زمانی که ترکیب کردن انجام شد آن را درون ظرف دیگری بریزیم .
  4. چند قطره حلال سرور نیک به ترکیب اضافه کنید .

دقت کنید که تمام نکته های بالا را با هم انجام ندهید و بسته به تجربه خود آنها را تست کنید تا متوجه شوید کدام یک تاثیر بهتری در کار شما خواهند داشت . قطعا مارک و برند رزین میتواند کیفیت کار هنری را رقم بزند و در تولید حباب بستگی داشته باشد اما تا حد ممکن سعی کنید کار را با حوصله بیشتری انجام دهید چرا که تاثیر بسیار زیادی دارد.

موفق باشید  😍