انواع رنگ رزین

2020/07/29 0 By پارس بانو

با معرفی انواع رنگ رزین در خدمت شما هستیم .

سلام دوستای گلم امیدوارم حالتون خوب باشه ;

بی مقدمه بگم که رنگ های رزین دو نوع هستند :

  • رنگ با پایه تینر
  • رنگ با پایه آب

توضیح : در رنگ اول یعنی رنگ با پایه تینر با رزین واکنش نشان میدهد و در رنگ با پایه آب با رزین مخلوط نمیشود .

اگر بخواهیم رنگ ها را در رزین دسته بندی کنیم باید بگویم :

رنگ های ترنسپرنت

این نوع رنگ ها بیشتر برای زیورالات رزینی مناسب هستند چرا که نور از آن عبور میکند و بسیار شفاف هستند در واقع واژه ترنسپرنت در انگلیسی Transparent به معنی شفاف است. 

رنگ های میکروبی

زمانی که از این رنگ استفاده میشود روی تمامی رنگ ها از نوع سفید استفاده میشود ، بیشتر از این نوع رنگ ها برای تکنیک های خاص استفاده میشود.

چرا از رنگ سفید استفاده میشود !

سنگینی که در رنگ سفید وجود دارد باعث میشود که رنگ های دیگر در کار نفوذ کنند و حالت مورد نظر را برای تکنیک میکروبی به ما بدهند .

رنگ های خمیری

زمانی که از این رنگ استفاده میکنید باید خیلی کم از آن استفاده کنید چرا که یک مقدار کم از رنگ های خمیری  ، برای رنگ دادن به رزین کافی هستند در واقع از رنگ های خمیری برای ایجاد بافت استفاده میشود .

این نوع رنگ بسیار رنگ بندی محدودی دارد و نمایی مات دارد .

یک تکنیک خیلی معروف در رزین ساحل و دریا است که در نقاشی ابستره از اینگونه رنگ ها استفاده میشود .

برخی برای تزئین کار از گل خشک استفاده میکنند و با برخورد گل خشک با رزین ، گل خشک بی رنگ به نظر میرسد و یک حالت خیس شده پیدا میکند ، این مشکلی است که میتوان با رنگ کردن گل با رنگ های خمیری حل شود . بعد از رنگ کردن از رزین استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم برای نمای بهتر ،  زمانی که از ترانسفر برای کار های رزین استفاده میکنید با رنگ سفید خمیری سطح زیری کار رنگ بشود و زمانی که این کار انجام شد و ترانسفر روی سطح کار خوابید رزین خام و بی رنگ بریزید .

رنگ های پوردی صدفی

رنگ پوردی صدفی یک نوع رنگ شفاف است که خاصیت براقی و درخشانی دارد .


برای استفاده کردن از رنگ های اکرلیک برعکس تمامی رنگ ها اول با رزین مخلوط کنید بعد از آن هاردنر را اضافه کنید چرا که اگر بعد از ترکیب رزینو هاردنر رنگ اکرلیک اضافه کنید در پایان کار رنگ ته نشین خواهد شد. میشود گفت به علت اینکه رنگ های اکرلیک بر پایه آب هستند میشود با رزین ترکیب و استفاده کرد .

برخی نیز از رنگ های ویترای استفاده میکنند چرا که پایه تینر میباشند و میتوان بارزین ترکیب کرد اما قبل از آن باید به این اشاره کرد به علت اینکه واکنش شیمیایی این نوع رنگ ها با رزین بسیار گرما زا است از این نوع رنگ برای تهیه حجم های کم استفاده میشود.

😉🌹 موفق باشید